Co děláme

Klub rodičů a dětí je prostor pro rodiče či prarodiče s malými dětmi (0–4 roky). Máme otevřeno každé dopoledne od 9.30 do 12.30. Během týdne se střídají různé aktivity, můžete si přijít pohrát, zacvičit i zatvořit a zazpívat. Klub upřednostňuje rodiny v nepříznivé sociální situaci (rodiče samoživitelé, rodiny s větším počtem dětí), ale je otevřen všem.

VOLNÁ HERNA – každé pondělí a středu 9.30–12.30

V pondělí a ve středu můžete přijít bez přihlášení do volné herny, prostě podle nálady. Na místě je dobrovolná služba, která vám ukáže, kde co je, máme herničku vybavenou převážně dřevěnými hračkami, vláčky apod., za pěkného počasí býváme na zahradě s herními prvky a záhonky.

Lektorovaný program:

DVOREK – každé úterý a čtvrtek 9.30–12.30

V úterý a ve čtvrtek u nás probíhá tzv. Dvorek určený především pro děti od narození do 3 let. Je to program pod vedením lektorek, kde se můžete těšit na písničky, říkadla a tanečky, společné vyrábění z přírodních materiálů, krátké divadélko pro děti a komunitní oběd. Děti si ale rozhodně stihnou i pohrát.

Účast na Dvorku prosím domlouvejte nejpozději den předem s Kateřinou Ratajovou (723 978 375, kaer6@seznam.cz), náš domeček má omezené kapacity. V úterý se obvykle potkáte s lektorkami Luckou Loskotovou a Aničkou Švarcovou, ve čtvrtek se Zdeňkou Bachtjanovou a Kateřinou Ratajovou.

TVOŘIVÉ PÁTKY PRO MALÉ I VELKÉ – každý pátek 9.30–12.30

V pátek děláme program pro děti přibližně od 2 do 4 let, které už se mohou pustit do tvoření alespoň částečně samostatně. Ráno se přivítáme kratším blokem říkanek a písniček a poté se mohou děti i dospělí věnovat různým tvořivým činnostem od malování akvarelem po základy pletení a háčkování. Můžete se těšit na výrobu hraček, sezónních dekorací nebo potřeb do domácnosti.

Účast prosím domlouvejte nejpozději den předem s Kateřinou Ratajovou (723 978 375, kaer6@seznam.cz), náš domeček má omezené kapacity. Program vedou Zdeňka Bachtjanová a Kateřina Ratajová.

JÓGA A JÓGOVÁ TERAPIE PRO ŽENY S HLÍDANÍM DĚTÍ – pondělí a středy 10.30–12.00

Pro velký zájem probíhá cvičení pod vedením lektorky Marie Hledíkové hned dvakrát týdně. Jógová terapie na bázi hatha jógy, kde se můžete naučit vnímat tělesné signály, napravovat chybné zažité vzorce pohybu a vnitřního nastavení, koncentrovat se, pozorovat, sžívat se s fyzickým tělem a hledat nové možnosti pro spokojenější bytí ve vlastním prostoru.

Půlroční kurz, omezené kapacity. Pro více informací se prosím obraťte na Kateřinu Ratajovou (723 978 375, kaer6@seznam.cz).