Co děláme

V programu najdete jednak kurzy určené přímo pro seniory, jednak pořádáme také záměrně mezigenerační aktivity. Na kurzy z kolonky „pro dospělé“ mají senioři 10 % či větší slevu. Nabízíme také pravidelně každé pondělí internetovou kavárnu, kde vám můžeme také poradit s uživatelskými dotazy ohledně počítačů, rádi pomůžeme nainstalovat program Zoom, přes nějž se můžete k nám připojit v době, kdy se nelze setkávat naživo. Kromě toho pořádáme různé výlety po Praze i mimo Prahu, které jsou pro seniory zdarma, a chodíme na komentované výstavy.

Pravidelný program:

ANGLIČTINA – MÍRNĚ POKROČILÍ – pondělí 13.15–14.45 (od 4. 10.)

Angličtina je v dnešním světě univerzální jazyk k domluvě! U nás v kurzu se zábavnou formou seznámíte s pravidly anglické výslovnosti, osvojíte si základní gramatická pravidla a fráze, naučíte se základní slovní zásobu pro zvládnutí konverzace na jednoduché téma. Vede Stáňa Weigová.

Cena: 1800 Kč/16 lekcí

VÝTVARNÝ KURZ – úterý 17–18.45 (od 12. 10.)

V tomto kurzu se věnujeme nejrůznějším technikám: kresbě (uhel, tužka, tuš…), malbě (tempera, kvaš…), grafickým technikám (linoryt, monotyp, koláž…). Témata lektorka přizpůsobuje zkušenostem účastníků, mohou to být studie podle předlohy (podle skutečnosti) přírodnin, zátiší i volná témata: záznamy chutí, zvuků, ilustrace textů… Účastníci také mohou sami navrhovat, čemu by se chtěli věnovat.

Cena: 2500 Kč/15 lekcí

POČÍTAČOVÝ KURZ PRO SENIORY (plánujeme od října)

Máte z počítačů respekt? Během našeho počítačového kurzu pro začátečníky zjistíte, že se není čeho obávat. Uvidíte, že počítač se může stát vaším kamarádem a hlavně každodenním pomocníkem. Kurz je ušit na míru seniorům a seniorkám. Kurz probíhá v malé skupině.

Cena: 500 Kč/10 lekcí

JÓGA (NEJEN) PRO SENIORY – úterý 13–14 (plánujeme)

Ásany, dechová cvičení a relaxace v klidnějším tempu, vede Kristýna Ciprová. Na jógu je třeba přihlásit se předem (nesedimsousedim@gmail.com).

Cena: 1200 Kč/12 lekcí

Cvičí se pouze v případě příznivých epidemiologických podmínek.

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ S IRENOU – středa 16–17 (na karimatkách), pátek 14–15 (na židlích)

Zaměřeno na zmírnění i odstranění bolesti zad, kloubů, svalstva, udržení rovnováhy a prokysličení všech orgánů, vede Irena Vaňková.

Cena: 80 Kč/1 lekci; 600 Kč/10 lekcí

Cvičí se pouze v případě příznivých epidemiologických podmínek.

KOMENTOVANÉ VÝSTAVY (od 21. 10.)

Od října do června budeme jednou měsíčně chodit na aktuální výstavy se
skvělou lektorkou Národní galerie, Monikou Sybolovou. Jejímu nadšenému a erudovanému výkladu zatím propadli všichni, kteří měli možnost jej zažít.

Cena je za výklad, vstupné si hradí každý sám.
1x měsíčně – každý 3. čtvrtek v měsíci
CENA: 720,- (9 přednášek)/120,- (samostatná výstava)

V případě uzavřených galerií probíhá aktivita formou přednášek přes Zoom.

VYCHÁZKY A VÝLETY (najdete vždy v programu na daný měsíc)

Jednou měsíčně vyrážíme na kratší či delší výlety v pražské zeleni nebo i mimo Prahu. Průvodkyni nám bude dělat skvělá a energická Zdena Ciprová, případně Honza Šiml, jehož energie a kondice je motivací i pro účastníky o několik generací mladších.

SOUSEDSKÉ SOUZNĚNÍ (od 20. 9.)

Sousedské setkání s lidovou písní, které vás příjemně naladí. Čeká nás krátká dechová a hlasová rozcvička a spousta radosti ze společného zpívání. Setkání vede Lada Leníčková.

1x MĚSÍČNĚ – každé 3. pondělí v měsíci
CENA: 50,- Kč