Co děláme

Máme pro vás otevřeno několikrát týdně, pravidelně vždy v pondělí, středu a čtvrtek od 13 do 17 hodin. Můžete přijít jak na lektorované programy přizpůsobené potřebám seniorů (které probíhají i v jiné dny, viz níže), tak i do „volného klubu“, kde se můžete setkávat s vrstevníky, zahrát si různé deskové a karetní hry a posedět u kávy či čaje. Kromě toho pořádáme různé výlety po Praze i mimo Prahu, chodíme na komentované výstavy, potkáváme se u zpívání či na jiných mezigeneračních setkáních. Všechny aktivity jsou pro seniory a seniorky zdarma.

Lektorovaný program:

ANGLIČTINA – po 13.30–15.00

Lekce angličtiny pro mírně pokročilé, které vede Stáňa Weigová. Jako studijní materiály používáme anglický výukový časopis Bridge. Na kurz je třeba se přihlásit. Aktuálně běží od 30. 9. 2019.

JÓGA (NEJEN) PRO SENIORY – út 13.00–14.00

Ásany, dechová cvičení a relaxace v klidnějším tempu, vede Kristýna Ciprová. Na jógu je třeba přihlásit se předem (nesedimsousedim@gmail.com).

VÝTVARNÝ KURZ– út 17.00–18.45

Možnost vyzkoušet si různé výtvarné techniky od kresby a malby, přes různé formy tisku až k modelování. Vede Dagmar Urbánková. Volná místa.

FILMOVÁ ŠKOLA PRO SENIORY – st 13.00-16.00 (začátek leden 2020)

Filmová škola je kurz videotvorby pro seniory. V teoretické a následně i praktické části se účastníci budou učit základy filmové tvorby s profesionální (kamera) i základní technikou (digitální fotoaparát, chytrý telefon). Součástí kurzu je i historický kontext filmu, teoretické základy (jak pracovat s kamerou) a samozřejmě praktická cvičení v interiéru i exteriéru. Účastníci se naučí natočit a upravit krátké video. Na kurz je třeba přihlásit se předem (nesedimsousedim@gmail.com).

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ – st 16.00–17.00 (na zemi), čt 13.00-14.00 (na židli)

Zaměřeno na zmírnění i odstranění bolesti zad, kloubů, svalstva, udržení rovnováhy a prokysličení všech orgánů, vede Irena Vaňková. Volná místa.

POČÍTAČOVÝ KURZ – čt 14.30–16.00

Kurz pro začátečníky vede trpělivě a názorně Petr Weig. V kurzu se účastníci naučí vše potřebné, aby zvládli základy práce s počítačem (internet, Word, Excel a další) a navíc je to bavilo. Aktuální kurz je obsazen.

KOMENTOVANÉ VÝSTAVY (obvykle středy dopoledne)

Zhruba jednou měsíčně chodíme na aktuální výstavy se skvělou lektorkou Národní galerie, Monikou Sybolovou. Jejímu nadšenému a erudovanému výkladu zatím propadli všichni, kteří měli možnost jej zažít.

VYCHÁZKY A VÝLETY (obvykle pátky dopoledne)

Jednou měsíčně vyrážíme na kratší či delší výlety v pražské zeleni nebo i mimo Prahu. Skvělým průvodcem je nám Honza Šiml, jehož energie a kondice je motivací i pro účastníky o několik generací mladších.