Divadelní příměstský tábor pro děti

Během divadelního týdne plánujeme vznik autorské inscenace věnované vztahu dětí k přírodě a ročnímu cyklu.
Společná setkávání budou mít podobu performativních cvičení, výtvarných a hudebních experimentů a jejich cílem bude pomoci dětem vytvořit výsledný scénář, scénu i kostýmy a rekvizity, představení, které by mělo být jejich autorským dílem.
V naší práci je velmi podstatné propojení výtvarné a performativní složky: zamýšlení se nad matérií jednotlivých předmětů a charakterem vybraných postav, jejich zkoumání a postupné budování, hledání divadelního potenciálu v každodenních situacích a přírodních dějích, kterých je dítě svědkem, a schopnost dětí spontánně vytvářet fiktivní příběhy o zvířatech, rostlinách, věcech, do kterých děti promítají svoje zážitky, emoce a zapojují představivost v dávání vzniku neexistujícím postavám, světům.
Výchozím bodem je pro nás přesvědčení, že děti jsou důležitými mluvčími i autory, kteří jsou schopni imaginativně i kriticky nahlédnout fungování i možné dysfunkce a problémy současného světa.
Vedou: Eva Koťátkova a Magda Stojowska, spolupráce: Miloš Vojtěchovský
——————————————
Celodenní (9.00-16.30) program od pondělí do pátku stojí 1 500,- Kč/dítě.
V ceně je program, materiál na tvoření, vegetariánský oběd a svačina, pojištění. Pro předběžnou registraci se registrujte zde: bit.ly/primestaky2022. Kapacita je omezena na 12 dětí. Minimální počet je 6 dětí.
Tábor je vhodný pro děti od 7 do 13 let.
Pondělí 9:00—16:30
18. 7.
1500 Kč
Magda Stojowska
Magdalena Jiřička Stojowska

divadelní režisérka a dramaturgyně, spoluzakladatelka KC Nesedím, sousedím na Břevnově, v němž se podílí na vytváření konceptu a organizaci. Zde založila divadelní skupinu Nepořádné dítě, s níž připravila několik autorských inscenací, novinářský kroužek Břevnovský express vede od jeho vzniku.

V ČR vytvořila inscenace pro Meetfactory (KaDeWe), Divadlo Archa (Boys and Girls; 4. svět), Studio hrdinů (Ferrante Club společně s Igou Gańczarczyk) a spolek Živé město (Rychleji, výše, mocněji; Vše, na co jsem se snažil zapomenout; Co jde dovnitř musí i ven - společně s Wariot Ideal a Zorkou Velkovou), autorské inscenace pro KC Nesedím, sousedím (Jiný vesmír; Lovci duchů).