Kurz šití pro začátečníky

Kurz šití pro začátečníky je ideální pro všechny, kdo neumí šít nebo jsou opravdu v začátcích a potřebují popostrčit. Kurz vás naučí překonat strach ze střihnutí do látky, vybrat střih, zacházet se šicím strojem – základním i overlockem. Řekneme si vše o strojích, látkách i jednoduchých střizích.
Témata jednotlivých lekcí viz níže.
Vede: Michaela Dragounová
Cena: 2600,- (5 setkání po 180 min.) / 1 setkání 650,-
Registrace na kurz: nesedimsousedim@gmail.com
Kurz má omezenou kapacitu, je tedy možné jej realizovat i v PES 4, v případě PES 5 budou lekce nahrazeny v jiných termínech.
Témata lekcí:
1. lekce: 17. 2. 2021
Ukázka použití základního stroje v praxi ušitím tašky či ledvinky. Naučíte se rovné šití, všití zipu, ozdobné prošívání, zhotovení kapsy.
2. lekce: 31. 3. 2021
Upcyklace (přešívání, recyklace). Naučíte se jednoduché přešití starých věcí na nové (např. triko, dětské věci atd.), orientovat se ve střihu a vytvořit si vlastní střih z oblíbeného kusu oblečení, šití nápletů, lemování výstřihu, možnosti začištění okrajů, práci s teplákovinou, šití silnějších materiálů.
3. lekce: 28. 4. 2021
Ušití sukně z úpletu s kapsami a všívání do nápletu. Naučíte se základy práce se střihem, práci s úpletem a základy šití na overlocku, vysvětlíme si fungování pružných materiálů, řasení, skládání, princip šití nápletu v pase nebo tunýlku na gumu, možnosti začištění spodního okraje ad. Sukni budete šít podle střihu lektorky či klasickou áčkovou.
4. lekce: 26. 5. 2021
Dámské šaty či mikinošaty. Prohloubení znalostí a dovedností v šití na klasickém stroji i overlocku, práce se střihem, šití nápletů, lemování výstřihu, možnosti začištění okrajů, práci s teplákovinou, šití silnějších materiálů.
5. lekce: 23. 6. 2021
Volné téma dle domluvy s lektorkou.

 

Středa 18:00—21:00
17. 2. 23. 6.