Květinový bufet

Konečně etický závěr školního roku!

Kytice z lásky, pro radost nebo pro paní učitelku nemusí cestovat přes půl zeměkoule a být prosáklá pesticidy a insekticidy.

Akce nabídne teoretický pohled i praktickou možnost nákupu květin a příležitost svázat si vlastní kytici.

Umíme ještě vnímat, že plodiny mají svoji sezónu? K čemu je to nám i jim dobré? Přijďte si poslechnout, proč je dobré pěstovat květiny lokálně a ekologicky. Realitu globálního květinového průmyslu nám přiblíží Jolana Teuberová, vystudovaná kulturní manažerka z DAMU, iniciátorka a zakladatelka Platformy Výkvět, která žije s mužem a 5 dětmi na venkově. Ve velkém kvasí, s radostí vaří pro hodně lidí, ráda propojuje a podporuje lidi kolem sebe, ženy obzvlášť.

Květinový bufet přiveze ze své farmy permakulturní pěstitelka Denisa Tomášková, takže si budete moct odnést čistou radost ze Zahrady Radost.

„V květinovém bufetu budou připraveny kyblíčky s jednotlivými druhy květin a výplně. Kytičku si poskládáte sami, cena se odvíjí od ceny za stonek. Na začátku vám v krátkosti ukážu, jak se skládají kytice, a pak bude prostor pro volnou tvorbu. Květiny jsou vypěstované na biofarmě v Polabí, kde se staráme o to, aby se dařilo nejen nám, ale i ekosystému, který sdílíme. Proto nepoužíváme žádné chemické prostředky – hnojiva a pesticidy – a pečujeme o půdu a vodu.“

Kdo by si nechtěl svázat vlastní kytici, může si objednat kytici na objednávku pomocí rezervace zde na stránce. Denisa přiveze čerstvě svázané kytice s sebou. Prosíme o objednávky nejpozději do 25. 6.

Pro lepší odhad množství prosíme o předběžnou rezervaci i ty, kdo budou chtít vázat sami, aby vyšlo na všechny.

Vstup zdarma.

Podpořeno Evropskou unií.

#erasmusplus

Rezervace

Rezervace Cena Počet
Malá kytice na objednávku 250,00Kč Sold out
Velká kytice na objednávku 500,00Kč Sold out
Chci si uvázat vlastní kytici - cena podle počtu stonků 0,00Kč Sold out

Rodiče samoživitelé mají nárok na slevu 15 %. Pro její uplatnění vepište do rámečku velkým písmem kód "NESEDIMSLEVIM".

Platbu za kurzy / kroužky je potřeba odeslat do 10 dnů od začátku dané aktivity. Podrobné znění podmínek najdete zde.
Podrobné informace o zpracování osobních údajů najdete zde.

Čtvrtek 16:00—19:00
27. 6.  2024