Město pro každého

Beseda nad knihou Město pro každého. Manuál urbanisty začátečníka se dvěma jejími autory: pozvání do komunitního centra přijali Osamu Okamura a David Böhm. Přijďte si knihu prohlédnout a vyzkoušet. Pojďme nad městem přemýšlet jinak, než jsme zatím byli zvyklí. Vyhrát si s ní může kdokoli od 12 let. Ideální příležitost pro rodiče, kteří uvažují o inteligentním dárku pro své děti. A pozor, autoři plánují do budoucna také workshopy pro děti na témata, jimiž se kniha zabývá – veřejný prostor, zeleň, participace, urbanismus, aktivní přístup k utváření svého okolí.

Vstup je zdarma.

O knize:

Město je fascinující lidský vynález, který se stal domovem pro většinu obyvatel naší planety. Jak ale pochopit něco tak složitého a přitom křehkého, jako je město? Manuál urbanisty začátečníka ti přiblíží, jak tato velká lidská mraveniště fungují, jaké nám poskytují příležitosti, ale hlavně s jakými problémy se dnes potýkají. Městské plánování je strategická hra, ve které se každý den učíme, jak žít a respektovat se na společném půdorysu. Přidej se, protože se hraje především o tvou budoucnost! Autoři pro tuto knihu vytvořili obrovský model papírového města. Unikátní detaily všedního života pak zachytili v ilustracích a na barevných fotografiích.

Kdo plánuje město a určuje jeho podobu? Můžu si ve městě postavit, co se mi líbí? Kdo zásobuje město energiemi? Co se skrývá v podzemí města? To vše a mnoho dalšího se čtenář dozví v bohatě ilustrovaném textu a na 15 modelech a obrazových cvičeních od ilustrátorů Jiřího Franty a Davida Böhma.

Kniha letos získala cenu na Boloňském festivalu, největším veletrhu dětské knihy na světě.

Středa 18:00—20:00
29. 9.