Podzimní očista aneb přechod k zimnímu času

Jógový seminář podzimní očisty se dotkne tématu vhodné stravy, denních rituálů k posílení zdraví, teorie a filozofie jógy a sánkhji, ideálního pohybu pro období přicházející zimy a samozřejmě dechu.

Podzim s sebou pro člověka přináší jednu z největších změn napříč rokem. Přechod z léta do choulostivé doby podzimu, kdy se z tepla stává zima, je pro lidský organismus náročným časem pro udržení si optimální homeostázy. S kvalitou tohoto přechodu souvisí element vzduchu, který má tendenci vysušovat tělo, roztěkávat mysl a rozhazovat vnitřní nastavení, které po dobu léta fungovalo v jiném módu. Současně v této době člověk pociťuje prvotní potřebu introspekce a volá po komornějším prostředí domova.

Na semináři se dozvíte, jak pracovat s fyzickou schránkou v čase zlátnoucího listí a sílícího větru. Jak o ni pečovat, jak se nejlépe stravovat v souvislosti s individuální konstitucí (váta, pitta, kapha), jaké jsou nejvhodnější ásany pro tento čas. Projdeme jógovou praxí s koncentrací, dlouhou relaxací a hutnými sekvencemi plnými živého pohybu.

Kontraindikace: zánětlivé stavy, akutní stav nemoci.

Vede Marie Hledíková.

Kapacita je omezená. Rezervujte si místo na katerina@nesedimsousedim.cz.

Cena: 390 Kč.

Neděle 15:00—18:00
17. 10.
Marie Hledíková

Jógu vnímám jako cestu introspekce. Učí chápat existenci v rámci kauzality v souladu se svými vlastními stíny. Ponouká k integraci vnějšího i vnitřního, a tím vede k sebereflexi, uvědomování si svého vlastního prostředí, či vědomí okolního světa.

Na České akademii jógy jsem absolvovala kurz Jógové filozofie a etiky pod FF UK, vzdělávala jsem se na půdě FTVS UK v jógové terapii, učila se principům zdravého pohybu u Lenky Oravcové, v Indii jsem nasávala jógové kořeny a absolvovala roční kurz hatha jógy.
Jógové myšlení a láska k psaní mě nasměrovaly k počinu stvořit knihu jógovou, ta mi vyšla pod názvem Rodičovství jógovýma očima, jógová filozofie a psychologie jako cesta k dětem.

Nemám ráda klišé, miluji kafe, neholduji dogmatům, naopak mám ráda tvárnost a schopnost sebereflexe, zbožňuji svoje děti, les, knihy, různorodá výtvarná a umělecká vyjádření, specifický humor, útulná zákoutí a pocity spojené s vůněmi.