Rukodělná dílna pro děti

Otevíráme rukodělnou dílnu pro děti různého věku (zhruba 8 až 12 let) formou kroužku nebo i jednorázové návštěvy se zkušeným lektorem Petrem Paslerem.

Záměrem je, aby si děti jednak vyzkoušely práci s různými nástroji a také poznaly práci s rozdílnými materiály, jako např. dřevo, kov, kůže, papír, látka, lepidla, povrchové úpravy apod. Projdou si cestu od rozvržení, přípravy až po následnou realizaci výrobku, který by měl mít řemeslný vzhled a zároveň sloužit praktickému účelu (např. krmítko pro ptáky, domeček, truhla, drak apod.). Náročnost výrobku se přizpůsobí věku a zkušenosti dětí. Ti menší si budou moci vyrobit něco jednoduššího za použití základních nástrojů, jako pila, kladívko, šroubováky, nůžky, štětce apod. a pro ty starší připravíme výrobu něčeho, co bude vyžadovat už složitější postupy, přičemž si budou moci vyzkoušet i práci s elektrickými stroji pod dohledem lektora.

Budeme se snažit o individuální přístup, je možné, že někdo už má zkušenosti s ruční výrobou a jiný ještě nedržel nikdy kladívko v ruce, a právě to je příležitost si vše buď vyzkoušet poprvé nebo svoje dovednosti rozvinout. Dílna bude probíhat přibližně dvakrát měsíčně. Kdo by si nestihl výrobek dokončit, může přijít na další hodinu a vše dotáhnout.

Proběhne celkem 10 lekcí, na které je možné se hlásit i jednorázově.

Cena: 3200 Kč/kurz, 400 Kč/1 lekce.

Maximální počet dětí ve skupině: 6.

 

Rezervace

Rezervace Cena Počet
Rukodělná dílna jako kurz 3 200,00Kč Sold out
Rukodělná dílna jednorázově 400,00Kč Sold out

Rodiče samoživitelé mají nárok na slevu 15 %. Pro její uplatnění vepište do rámečku velkým písmem kód "NESEDIMSLEVIM".

Pokud rezervujete pro dítě, uveďte prosím jeho datum narození.

Např. pokud vaše dítě vyžaduje speciální zacházení.

Platbu za kurzy / kroužky je potřeba odeslat do 10 dnů od začátku dané aktivity. Podrobné znění podmínek najdete zde.
Podrobné informace o zpracování osobních údajů najdete zde.

Čtvrtek 15:00—17:00
první setkání 19. 9.  2024
poslední setkání 23. 1.  2025
3200 Kč  / 10 lekcí
Petr Pasler

V pár větách o mně: Mám 3 děti, se kterými jsem rád stále něco kutil. Celý život rád pracuji s různými materiály, nejdříve při opravách lodí a později jsem se začal věnovat výrobě edukativních předmětů pro Národní technické muzeum, v současnosti se podílím na výrobě scénických objektů pro Divadlo bratří Formanů a nejrůznější výstavy. S KC Nesedím, sousedím jsem spolupracoval s žáky ZŠ na participačním projektu Město patří všem. Nabyté zkušenosti bych rád předal dětem, které přijdou navštívit chystanou dílnu.