Chodidla, opora, stabilita

Jógový seminář s Marií Hledíkovou.

Na speciální prodloužené lekci se budeme věnovat pozicím těla, pohybu a dechu, které nás zavedou k podstatě stability v těle. Výchozími body pro nás budou koncovky: chodidla, dlaně, ale i vnitřní prostor či stav naší mysli.

Téma opory je vstupní branou k práci s fyzickým i mentálním tělem.

Na všech úrovních je opora základnou, bez které by hrubá motorika nemohla dobře fungovat. V jemnějším slova smyslu může mít člověk bez kvalitně stavěných základů disbalanci v psycho-emoční sféře.

Hlavní vazbou s tématem opory jsou chodidla a dolní končetiny, plazí mozek a nadledvinky, emoce strachu a pocitu bezpečí, vědomí fyzického těla a jeho zániku, či stabilita.

Cena: 270 Kč

Registrace: katerina@nesedimsousedim.cz

Úterý 18:30—20:30
11. 10.  2022
Marie Hledíková

Jógu vnímám jako cestu introspekce. Učí chápat existenci v rámci kauzality v souladu se svými vlastními stíny. Ponouká k integraci vnějšího i vnitřního, a tím vede k sebereflexi, uvědomování si svého vlastního prostředí, či vědomí okolního světa.

Na České akademii jógy jsem absolvovala kurz Jógové filozofie a etiky pod FF UK, vzdělávala jsem se na půdě FTVS UK v jógové terapii, učila se principům zdravého pohybu u Lenky Oravcové, v Indii jsem nasávala jógové kořeny a absolvovala roční kurz hatha jógy.
Jógové myšlení a láska k psaní mě nasměrovaly k počinu stvořit knihu jógovou, ta mi vyšla pod názvem Rodičovství jógovýma očima, jógová filozofie a psychologie jako cesta k dětem.

Nemám ráda klišé, miluji kafe, neholduji dogmatům, naopak mám ráda tvárnost a schopnost sebereflexe, zbožňuji svoje děti, les, knihy, různorodá výtvarná a umělecká vyjádření, specifický humor, útulná zákoutí a pocity spojené s vůněmi.