Sousedský orchestr / 2024

Hrajete na melodický nástroj a chtěli byste hrát v orchestru? Zahrát si známé melodie klasické, populární nebo filmové hudby? Sousedský orchestr, který u nás funguje už od roku 2021, hledá další hráče na smyčce a dechy. Věk 10–99 let. Požadujeme znalost not v rámci svého nástroje, zkušenost s ansámblovým hraním výhodou.

Vede Tereza Bucharová.

Členský příspěvek na práci lektorky a prostory pro zkoušení činí 1500 Kč (16 setkání/90 min).

 


Rezervace

Rezervace pro tuto akci již nejsou možné.

Pondělí 17:15—18:45
první setkání 5. 2.  2024
poslední setkání 10. 6.  2024
1500 Kč  / 16 lekcí
Tereza Bucharová

Tereza Bucharová (roz. Pelikánová) se hře na violoncello věnuje od dětství. Po maturitě na gymnáziu se rozhodla pro studium na Konzervatoři Jana Deyla v Praze, kde studovala nejdříve pod vedením paní profesorky Danuše Sommerové a dále pak pod vedením pana profesora Petra Šporcla. Souběžně vystudovala také obor Sociální práce na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Už při studiu měla možnost spolupracovat s mnohými českými i zahraničními interprety a orchestry. Při půlroční studijní stáži v Portugalsku vystupovala s místním orchestrem ve městě Coimbra. Od roku 2020 se věnuje pedagogické činnosti jako učitelka hry na violoncello a hudební nauky na ZUŠ Olešská v Praze 10. Věnuje se také komorní hudbě - s houslistkou Dariou Kassinou a klavíristkou Kateřinou Sedlačíkovou založily Klavírní trio, se kterým se zúčastnily několika soutěží a pravidelně vystupují.