Co děláme

V pátek nejím sám

Každý pátek od 12 do 13.30 podáváme obědy pro seniory. 

Přijďte posedět u chutného jídla, bude nám společně veseleji.

Cena: 20–80 Kč, každý podle svých možností.

Objednávky prosíme vždy do středy daného týdne

na telefonu 702 816 476 nebo na obedy@nesedimsousedim.cz.

Jídelníček na nejbližší týdny:

Otevíráme opět v září a těšíme se na vás!

Prosíme všechny, kdo mají zájem přijít na páteční oběd, aby se s předstihem nejméně dvou dnů (tedy do středy, do 17 hodin) zaregistrovali buď přes telefon nebo přes e-mail. Máme omezenou kapacitu kuchyňky, takže pokud nakonec nebudete moct dorazit, dejte nám včas vědět, abychom pozvali případné náhradníky. Je to projev ohleduplnosti vůči dobrovolným kuchařkám a kuchařům a ostatním zájemcům o společný oběd. Těm, kdo by nechali svou registraci na oběd třikrát bez omluvy propadnout, budeme muset odepřít přístup. Děkujeme za pochopení! 

Všem zájemcům potvrdíme registraci nejpozději ve čtvrtek, náhradníkům zavoláme podle situace.

Obědy se vydávají v komunitním centru Nesedím, sousedím na rohu Anastázovy a Sartoriovy ulice mezi 12 a 13.30, lze přijít i dřív a zapojit se do příprav. 

Další program pro seniory

V programu najdete jednak kurzy určené přímo pro seniory, jednak pořádáme také záměrně mezigenerační aktivity. Na kurzy z kolonky „pro dospělé“ mají senioři 10 % či větší slevu. Nabízíme také pravidelně každé pondělí internetovou kavárnu, kde vám můžeme také poradit s uživatelskými dotazy ohledně počítačů, rádi pomůžeme nainstalovat program Zoom, přes nějž se můžete k nám připojit v době, kdy se nelze setkávat naživo. Kromě toho pořádáme různé výlety po Praze i mimo Prahu, které jsou pro seniory zdarma, a chodíme na komentované výstavy.

Pravidelný program:

Angličtina pro seniory, pondělí 13.15–14.45
Angličtina je v dnešním světě univerzální jazyk, a to nejen k domluvě. V našem kurzu pro mírně pokročilé si osvojíte pravidla anglické výslovnosti, gramatiku a fráze. Tematicky se lekce vztahují k významným historickým událostem a tématům.
Lektorka: Stáňa Weigová
Cena: 1900 Kč/17 lekcí.

VÝTVARNÝ KURZ – čtvrtek 18.00–18.45 (od 3. 2. do 26. 5.)

V tomto kurzu se věnujeme nejrůznějším technikám: kresbě (uhel, tužka, tuš…), malbě (tempera, kvaš…), grafickým technikám (linoryt, monotyp, koláž…). Témata lektorka přizpůsobuje zkušenostem účastníků, mohou to být studie podle předlohy (podle skutečnosti) přírodnin, zátiší i volná témata: záznamy chutí, zvuků, ilustrace textů… Účastníci také mohou sami navrhovat, čemu by se chtěli věnovat.

Cena: 2500 Kč/15 lekcí; 900/5 lekcí

POČÍTAČOVÝ KURZ PRO SENIORY (momentálně plně obsazeno)

Máte z počítačů respekt? Během našeho počítačového kurzu pro začátečníky zjistíte, že se není čeho obávat. Uvidíte, že počítač se může stát vaším kamarádem a hlavně každodenním pomocníkem. Kurz je ušit na míru seniorům a seniorkám. Kurz probíhá v malé skupině.

Zdarma.

JÓGA (NEJEN) PRO SENIORY – úterý 13–14 (plánujeme)

Ásany, dechová cvičení a relaxace v klidnějším tempu, vede Kristýna Ciprová. Na jógu je třeba přihlásit se předem (nesedimsousedim@gmail.com).

Cena: 1200 Kč/12 lekcí

Cvičí se pouze v případě příznivých epidemiologických podmínek.

ZDRAVOTNÍ CVIČENÍ S IRENOU – středa 16–17 (na karimatkách), pátek 14–15 (na židlích)

Zaměřeno na zmírnění i odstranění bolesti zad, kloubů, svalstva, udržení rovnováhy a prokysličení všech orgánů, vede Irena Vaňková.

Cena: 80 Kč/1 lekci; 600 Kč/10 lekcí

Cvičí se pouze v případě příznivých epidemiologických podmínek.

KOMENTOVANÉ VÝSTAVY (každý třetí čtvrtek v měsíci)

Od října do června budeme jednou měsíčně chodit na aktuální výstavy se
skvělou lektorkou Národní galerie, Monikou Sybolovou. Jejímu nadšenému a erudovanému výkladu zatím propadli všichni, kteří měli možnost jej zažít.

Cena je za výklad, vstupné si hradí každý sám.
1x měsíčně – každý 3. čtvrtek v měsíci
CENA: 720 Kč (9 přednášek)/120,- (samostatná výstava)

V případě uzavřených galerií probíhá aktivita formou přednášek přes Zoom.

VYCHÁZKY A VÝLETY (najdete vždy v programu na daný měsíc)

Jednou měsíčně vyrážíme na kratší či delší výlety v pražské zeleni nebo i mimo Prahu. Průvodkyni nám bude dělat skvělá a energická Zdena Ciprová, případně Honza Šiml, jehož energie a kondice je motivací i pro účastníky o několik generací mladších.

SOUSEDSKÉ SOUZNĚNÍ (od 20. 9.)

Sousedské setkání s lidovou písní, které vás příjemně naladí. Čeká nás krátká dechová a hlasová rozcvička a spousta radosti ze společného zpívání. Setkání vede Lada Leníčková.

1x MĚSÍČNĚ – každé 3. pondělí v měsíci
CENA: 50 Kč

TRÉNINK PAMĚTI (čtvrtek 16.45-17.45)

Věděli jste, že nové mozkové buňky se mohou tvořit v každém věku? Stačí jen dát své mysli ty správné podněty. Pojďte se naučit, jak toho využít! Hravou a odpočinkovou formou si ukážeme, že lidský mozek dokáže doslova zázraky.
Setkání vede Jana Vitoušová.

60 Kč/lekce, 500 Kč